ftiehem

tip:

forma:

mnissel

VI / VIII

għerq:

mudell:

f-h-m

trilitteru

sħiħ

imperfett

perfett

imperattiv

jiena

inti

huwa

hija

aħna

intom huma

niftiehem
tiftiehem
jiftiehem
tiftiehem
niftiehmu
tiftiehmu
jiftiehmu

ftehimt
ftehimt
ftiehem
ftiehmet
ftehimna
ftehimtu
ftiehmu

ftiehem

ftiehmu

Nota: verb irregolari. Ibni fuq il-mudell 'tbierek' u biddel post il-'f' u t-'t'.

Il-verb 'ftehem' huwa varjant. Għaldaqstant, il-perfett jista' wkoll jiġi kkonjugat hekk:

jiena ftehemt
inti ftehemt
huwa ftiehem
hija ftiehmet
aħna ftehemna
intom ftehemtu
huma ftiehmu