nftiehem

tip:

forma:

mnissel

VII

għerq:

mudell:

f-h-m

trilitteru

sħiħ

imperfett

perfett

imperattiv

jiena

inti

huwa

hija

aħna

intom huma

ninftiehem
tinftiehem
jinftiehem
tinftiehem
ninftiehmu
tinftiehmu
jinftiehmu

nftehimt
nftehimt
nftiehem
nftiehmet
nftehimna
nftehimtu
nftiehmu

nftiehem

nftiehmu

Nota: jeżistu wkoll il-varjanti 'nfehem' u 'nftehem'.

Il-perfett jista' wkoll jiġi kkonjugat hekk:

jiena nftehemt
inti nftehemt
huwa nftiehem
hija nftiehmet
aħna nftehemna
intom nftehemtu
huma nftiehmu